wz

MENU

Home
Profil
Články
Seznam hudby
Výsledky
Plán sezóny

Prostor pro Vás
Wallpapery
Fotogalerie

Fan-club
Odkazy
GuestBook

Audio/video
Jak stahovat?

PočítadloBanner

Logo těchto stránek

Forum - Brian Joubert


Článek o přípravě

 

Příprava Briana Jouberta na olympiádu nabírá na obrátkách. „Jedeme podle plánu“, prohlásil spokojeně Didier Gailhaguet. Poradce Poitevin si nemůže vynachválit Nikolaje Morozova. Velký ruský choreograf přijel do amerického kempu v neděli. Sotva vystoupil z letadla, navštívil Poitiers, a ještě pozdě večer se účastnil tréninku Jouberta společně s Berezintsevem a Gailhaugetem. Dnes je třeba zapomenou na okolní svět a soustředit se na výkon na ledě: 3 a půl hodiny ráno a 2 hodiny večer. „Padne rekord“, vydechl Brian dívající se na světelnou tabuli. Není tady tedy čas flákat se. Mozorov odjede zpět ve středu.

Choreograf měl čas přinést malé změny, malá zlepšení nezbytných k vylepšení dvou nových programů, které znal v květnu. Je třeba projevit trpělivost a preciznost.

Yagudin přijede na konci měsíce.

Alexej Yagudin, olympijský vítěz, musí přijet do Poitiers na konci měsíce na několik dnů, aby zde uplatnil své zkušenosti s technikou. Příjezd švýcarské specialistky na piruety Lucinday Ruh je naplánována až na trochu později. „Jsme v čase, soudí Gailhaguer, zde forma Briana narůstá s každým novým rokem. Není třeba odolnost v tréninku, musíme stále makat. Můžeme říci, že dnes máme náskok oproti našim protivníkům, kteří mají zpoždění.“

Plushenko, který si přizval na pomoc Morozova na svůj krátký program, bude mít co dělat, aby se stihl připravit do Turína. Ani Lambiel, švýcarský mistr světa, se nezdá být připraven na začátek sezóny.

Joubert má šanci předvést svůj náskok a bojovnost už na Skate America, která se koná příští týden v Atlantic City.

 

Překlad: Cominick a Petra

Zdroj: Flo et Brian Joubert

Desing by Cominick
Webmaster:
Cominick
e-mail: webmaster@brian-joubert.wz.cz