wz

MENU

Home
Profil
Články
Seznam hudby
Výsledky
Plán sezóny

Prostor pro Vás
Wallpapery
Fotogalerie

Fan-club
Odkazy
GuestBook

Audio/video
Jak stahovat?

PočítadloBanner

Logo těchto stránek

Forum - Brian Joubert


Rozhovor s Gailhaguetem

 

Překlad: Keyla
 

Duo Joubert/Gailhaguet
 

Pojďme si povídat o Joubertovi, se kterým spolupracujete. Brian měl neuvěřitelné problémy s ISU. Myslíte si, že je to i tím, že spolu trénujete?
 

To si nemyslím. Byl jsem šokován, když jsem zjistil, že během posledních 8 měsíců na 3 dopisy, které ISU FF poslala, požadujíc výsledky antidopingových testů, nebylo odpovězeno. Pokud hned třikrát došlo ze strany FF k pochybení, hned to o něčem vypovídá. Vždy se dá na něco vymluvit, jako například, že ISU má zastaralé postupy. Ovšem to podle mě není adekvátní omluva. Ale i tak, nemyslím si, že by FF chtěla Briana záměrně poškodit.
 

Zdálo by se, že každý tahá za špagáty- vy, FF, trenéři...což pak může mít nepříjemný dopad.
 

Já osobně za nic netahám. Brian není loutka. je to mladý a inteligentní kluk, milý a zodpovědný. Osobně, snažím se o to, aby Brian využil všeho, čeho je jako atlet schopen. Pokud nás něco brzdí, mise nebude naplněna. ale nejsem to JÁ, kdo všechno řídí... Hledal jsem odborníky, jako Yagudin, Morozov, Lucinda Ruh, Jean-Christophe Simond i jiné. S Brianem teď spolupracují ti nejlepší ze všech. Já nejsem ten, komu jde honorář do kapsy. Jen přicházím s nápady, a Brian pak nechává tyto nápady schválit FF. Dělám jen to, o co mě Brian požádá.
 

Ale i tak, copak se všechny tyto hádky s FF Briana nedotýkají?
 

Den po MS jsem Brianovi řekl: "Pokud by moje spolupráce s tebou měla přinést nějaké další problémy, hned spolupráci ukončíme. Vím, že ředitel neskáče radostí do stropu z toho, že s Brianem spolupracuji. Brian není jediný. Několik atletů, se kterými si pravidelně voláme, se ze strachu neodváží naši spolupráci přiznat. Pokud tito lidé hledají pomoc u mě, je to znamení, že mezi nimi a FF něco neklape. Jsem velmi rád, že ředitel (Patrick Ranvier, pozn. redakce) nechal Jean-Roland Racle opět trénovat. Jinak by se to dalo považovat za šikanu. Vrátím-li se zpět k Brianovi, opakuji, že bych neodešel jen proto, že si to FF přeje. Nechci s FF mít nic společného.
 

Jde o něco osobního?
 

Jak bych to mohl prokázat? Co ještě mužů dělat? Nechci se smířit s tím, že všechen čas, vášeň, charisma, co jsem do své práce vložil bylo k ničemu..že vše,co jsem měl na svědomí, se jen tak vypaří. Jednoduše proto, že někteří lide si hraji na něco, co nejsou. Nemohu nadále tolerovat Francouzské kraso, které si ještě před pár lety vedlo skvěle, a nyní je mezi národy až na 9. místě. Jsem pitbul, nepustím snadno. Nemůžu nechat lidi, kteří NIKDY neobuli brusle, rozhodovat za mě.
 

Nějaké další myšlenky?
 

Jsem přesvědčen, že je tu víc než jen jeden způsob jak uspět. Vemte si třeba Laure Manaudou. v Athénách byla sama za sebe, přesto Francii vyhrála většinu medaili v plavání. Laure netrénuje pod FF. Neříkám, že systém FF je špatný. Atleti, kteří trénují pod taktovkou FF také vyhrávají medaile. Ovšem, pokud atlet má talent, federace by mu měla vycházet vstříc. U sportu je důležitá příprava a výběr.. Měli bychom nechat atlety připravit se podle svého, v rámci systému FF nebo mimo. Jak jim to více vyhovuje. FF by se měla více zaměřit hlavně na výběrové řízení. Poté jsme všichni za jedno, protože jde o francouzský tým, kdo reprezentuje zemi na šampionátech. Pokud příprava neodpovídá pravidlům systému, to ještě přeci neznamená, že bychom neměli šampiónům pomáhat. Také, pokud během šampionátu nejdou veci podle plánu, je nutné stát na straně bruslařů, jako Anne-Sophie Calvez, Pechalat/Bourzat, Preaubert. Dále nejsem si jist, že je uděláno maximum pro taneční pár Delobel/Schoenfeldel pomoci jim k olympijskému zlatu. K získaní titulu je potřeba víc, než jen dřina a štěstí. A konečně, proč zavírat dveře před talentovanými bruslaři jako je Stanick Jeannette?(pozn. Jeannete po nekonečných hádkách s FF odešel k profesionalum) Má organizace (L'UAPF) je proti všemu tomu. Je nezbytné podporovat bruslaře finančně, lidsky i psychicky. Bruslaři jako Plushenko, Lambiel, Weir, Buttle i jiní podobné problémy jako francouzští bruslaři řešit nemusí a to je jejich velká výhoda.

Zdroj: Blog.lide/M.ikko/

Desing by Cominick
Webmaster:
Cominick
e-mail: webmaster@brian-joubert.wz.cz