wz

MENU

Home
Profil
Články
Seznam hudby
Výsledky
Plán sezóny

Prostor pro Vás
Wallpapery
Fotogalerie

Fan-club
Odkazy
GuestBook

Audio/video
Jak stahovat?

PočítadloBanner

Logo těchto stránek

Forum - Brian Joubert


Interview-změna trenéra

 

Po neúspěchu na MS 2005 začal Brian Joubert okamžitě pracovat. Teď, když skončily jeho červnové prázdniny, se připravuje na trénink v Courchevel pro nadcházející olympijskou sezónu. Stráví tady zbytek léta. Rozešel se se svou trenérkou Veronique Guion a mluví o všech nedávných změnách:
 

Onlysports: Jak jsi momentálně daleko se svou přípravou?
Joubert: Jsem napřed ve srovnání s minulým rokem. Už mám dokončené všechny programy a jsem velmi spokojen s tím, co jsem udělal v květnu s Nikolajem Morozovem. Tyto programy mi víc sedí než ty loňské a protože je mám už od května, tak mám i víc času je zdokonalovat. Hudba je rychlá. Loňský Kolumbus byl na mě moc pomalý. Taky se zaměřuji na vyšší úroveň krokových pasáží a s Lucindou Ruh budu v červenci trénovat piruety.
 

Onlysports: Co se stalo s Veronique Guion?
Joubert: Podala rezignaci. Je to trochu komplikovanější, ale požadovala některé věci, které já dělat nechci. Nemohl jsem přijmout její podmínky a proto rezignovala. Nechtěla třeba, abych spolupracoval s mojí matkou a s Didier Gailhaguet. A já to odmítl.
 

Onlysports: Takže si myslíš, že byla chyba rozejít se s Laurentem Depouillem? (před 6 měsíci)
Joubert: Vlasně to bylo FFSG kdo mu nabídl odchod. Ale s Laurentem šlo všechno strašně složitě. Měl hodně jiných problémů, se kterýma se musel vypořádat, např. přestěhovat se do Poitiers. Ale viděl jsem ho minulý měsíc, jsme stále přátelé. Vím, že kdybych se měl přestěhovat do Bordeaux, tak s ním můžu počítat.
 

Onlysports: Jak sis vybral svého nového trenéra Andreje Berezinsteva?
Joubert: Cítil jsem, že mezi Veronique a mnou to končí. Slyšel jsem, že chce skončit. Předvídal jsem to a vzpomněl jsem si na Andreje. Už mě jednou trénoval, když mi bylo asi 12. Náhodou jsme se znova potkali na ME a MS 2005, když teď trénuje Fleur Maxwell z Lucemburska.
 

Onlysports: Co byl skutečný problém ohledně dokumentů z ISU?
Joubert: Francouzská federace nám posílá formulář, který musíme vyplnit každého čtvrt roku. Ten informuje ISU, kde budeme trénovat a kde pak mohou být provedeny antidopingové testy. Ale minulou sezónu jsem nic takového nedostal. Špatně jsem se domníval, že se o to musí postarat federace. Ale FFSG dostala minulé září varování, další v lednu a třetí v květnu, aniž by mě někdo informoval. Potom mi někdo z ISU poslal mail: "dostal jste 3 varovné dopisy, riskujete tak 3-měsíční až roční zákaz?". Den nato jsem konečně dostal všechny tyto dokumenty z FFSG. Ihned jsem to vyplnil a zatím je to do září urovnané. Frederic Dambier a ostatní krasobruslaři s tím měli taky problémy, ale varovali je mnohem dřív. Mě ne. Zdá se mi to divné.
 

Onlysports: Co si myslíš o kritice ohledně tohoto problému?
Joubert: Vím, že moje okolí se nebude ničeho doprošovat. Ale pro mě je to důležité. Oni mě drží při zemi.

Pondělí 4. července 2005
Adeline Sennecheau

Zdroj: Blog.lide/M.ikko/

Desing by Cominick
Webmaster:
Cominick
e-mail: webmaster@brian-joubert.wz.cz