wz

MENU

Home
Profil
Články
Seznam hudby
Výsledky
Plán sezóny

Prostor pro Vás
Wallpapery
Fotogalerie

Fan-club
Odkazy
GuestBook

Audio/video
Jak stahovat?

PočítadloBanner

Logo těchto stránek

Forum - Brian Joubert


Rozhovor po ME v Turíně

 

Brian Joubert, stříbrný medailista, miluje soupeření již od dětství.
Sen o třech čtverných
Loni byl Brian Joubert největším překvapením evropského krasobruslení. Vyhrál nad Evgeniem Plushenkem. Přestože Rus vybojoval letos v Turínu titul zpět, mladý Francouz ukázal, že jeho loňský úspěch nebyla jen náhoda a získal stříbrnou medaili jen tři body za svým soupeřem.
 

- Byla to pro tebe sezóna plná změn. Napřed nový bodovací systém, pak jsi změnil pár věcí v programech, změnil jsi kostým a nakonec i svého trenéra. Proč jsi udělal tolik změn?
Brian: Protože tato sezóna je spíš příprava na Olympiádu. Nový bodovací systém je složitý. Pracoval jsem hodně na bruslení a choreografii, aby byly známky lepší a lepší. A mám z toho dobrý pocit. Změnil jsem kostým, protože ten starý byl špatný a taky jsem změnil muziku, prostě aby to bylo lepší.
 

- Jaký byl problém s tvým bývalým trenérem, Laurentem Depouillem?
Brian: Myslím, že nechtěl být nadále mým trenérem. Bylo to pro něj těžké, tak si bral hodně dovolené. Když se mi nepovedl závod, nebyl při mě. Byl jsem sám a bylo to pro mě těžké. Po GP final jsem byl sám, bez trenéra a myslím si, že to nebylo dobré řešení. Tak se federace rozhodla, že zastaví kontrakt s Laurentem.
 

- Jak jsi se dal dohromady s Veronique Guyon? Mluvili jste spolu?
Brian: Ano, bylo to složité, rok a půl jsme spolu nemluvili. Ale když jsme spolu začali trénovat, bylo to velmi dobré. Hodně jsme relaxovali a byl jsem šťastný.
 

- Ale nepřijela sem, aby tě podpořila.
Brian: Někteří její mladší krasobruslaři byli na juniorském Mistrovství Francie, takže zde nemohla zůstat na krátké programy. To je vše.
 

- A nebyl to pro tebe problém, vypořádat se s celou situací sám?
Brian: Ne, nebyl to problém, měl jsem jistotu a to byla nejdůležitější věc.
 

- V krátkém programu jsi jel po Plushenkovi, ve volné jízdě před ním. Kterou situaci máš radši?
Brian: O to se nestarám, musím si zajet své. Před nebo po Plushenkovi, musím to udělat. Je to pro mě stejné.
 

- Po krátkém programu jsi vypadal velmi vyčerpaně. Co se stalo?
Brian: Měl jsem jen jeden týden na přípravu na ME. To byla příliš krátká doba. Potřebujeme minimálně jeden měsíc na přípravu na závod. Já jsem se připravoval během jednoho týdne a to je pro mě moc málo. Proto jsem byl tak vyčerpaný.
 

- Sice jsi ztratil titul mistra Evropy, ale nevypadáš příliš zklamaný.
Brian: Ne! Protože jsem druhý. Stříbrná medaile je pro mě jako zlatá. Protože to pro mě bylo velmi těžké.
 

- Vypadá to, že jsi typ krasobruslaře, který zajede nejlépe, když to nejvíc potřebuje. Děláš chyby v tréninku nebo v malých soutěžích, ale když přijde nejdůležitější soutěž, zajedeš svou nejlepší jízdu.
Brian: Ano, to je pravda. Hlavně loni. Zajel jsem velmi dobře na ME a MS. Pro mě jsou jen tři soutěže: ME, MS a OH. To je vše. Grand Prix je taky velká soutěž, ale ne tak důležitá.
 

- V GP final byl rozdíl mezi tebou a Plushenkem skoro 60 bodů. Teď jen 3. Jak jsi všechno dokázal tak rychle?
Brian: Nevím (smích). Sám jsem hodně pracoval na piruetách a jsem rád, že jsem je změnil. Taky jsem trochu změnil krokovou pasáž. A když jsem viděl můj program, moje piruety a kroky byli na 2. úrovni. Budu na tom ještě pracovat, protože vím, že se dokážu poprat i s novým bodovacím systémem.
 

- Po volné jízdě jsi říkal, že bys chtěl přidat ještě jeden čtverný skok. Který jsi měl na mysli?
Brian: Budu trénovat více čtverných. Už teď umím salchow a toeloop a pracuji na flipu a lutzi.
 

- Jednou jsi zmiňoval něco o kombinaci 4-4
Brian: Myslím, že bych to zvládl.
- Zkoušel jsi to někdy?
Brian: Zkoušel jsem to a bylo to dobré. Budu na tom ještě pracovat.
 

- Yagudin jednou řekl, že čtverný skok je jiný, než ostatní, protože stráví ve vzduchu více času, tak může přemýšlet o různých věcech. A co ty?
Brian: Nemyslím?(smích). Dobře, nespadnout, to je vše! Ale když jsi ve vzduchu při čtverném skoku, je to jako když létáš. Máš z toho dobrý pocit
 

- Strávil jsi léto u Alexeje Yagudina v Simbury. Jaké to bylo? Co tě naučil?
Brian: To bylo těžké, hodně jsme pracovali na nových programech, na skocích, piruetách, bruslení. Někdy jsme pracovali ráno, odpoledne i v noci. Ale když chci být nejlepší, musím dřít!
 

- Jak bys ho popsal jako trenéra? Je to dobrý trenér?
Brian: Ano, velice dobrý trenér! Naučil mě hodně věcí a jsem si jistý, že můžeme být lepší.
 

- Na začátku sezóny tě někteří lidé kritizovali, protože tvé programy, zvlášť tvoje krokové pasáže jsou příliš "Yagudinovské".
Brian: Slyšel jsem to, ale nikdo mi neřekl: "Vypadáš jak Alexei," a to jsem rád. Nechci být stejný. Mám svůj styl a myslím, že moje programy jsou jiné. Ale Alexei je velmi dobrý krasobruslař, takže když mi někdo řekne, že jsem jako on, tak mi to nevadí.
 

- Jaký je vztah mezi tebou a Plushenkem?
Brian: Respektuji ho, ale moc spolu nemluvíme. Ani nevím proč. Asi mu "ležím v žaludku". Ale je to výborný krasobruslař!
 

- Letos jsi bruslil na "Dobití ráje". Co je pro tebe ráj?
Brian: Ráj? (úsměv) Pro mě je to být olympijským vítězem. A taky zajet program, který by nikdo nezajel. Program se třemi různými čtvernými skoky. To je pro mě ráj!
 

- A uděláš takový někdy?
Brian: Zkusím to, ale nevím, jestli to zvládnu. Je to příliš těžké, ale zkusím to!
 

- Změnilo se něco poté, co jsi vyhrál loňské ME v Budapešti?
Brian: Ve Francii jsem známější, hlavně v médiích, v televizi, lidi se mnou chtějí více mluvit. Je to příjemné, proto chci pokračovat, přestože je to někdy velmi těžké.
 

- A změnil jsi se v něčem?
Brian: Ne, nechci se změnit! Jsem jako každý jiný. Jsem krasobruslař, ale nechci se změnit!
 

- Co očekáváš od MS v Moskvě?
Brian: Budu se snažit vyhrát! Chci být mistr světa, ale vím, že to bude velice těžké, protože je to v Moskvě. Budu se snažit udělat, co je v mích silách, to je nejdůležitější.
 

- Když vstupuješ na led, vypadáš velmi soustředěně. Myslím, že tvoje největší síla je v tom, že se dokážeš vyrovnat s nátlakem lépe než Yevgeny. On je schopný udělat hodně věcí, ale když je na soutěži, tak se s tím nedokáže tak vyrovnat.
Brian: Ano! Ale tady je hodně tlaku na mě i na něj. Když jsem byl malý, měl jsem to rád, měl jsem rád soutěže. Někdy je to velmi těžké, ale v Turíně jsem si byl jistý. Neskočil jsem čtverný skok v šestiminutové rozjížďce před VJ, ale byl jsem si jistý, že ho skočím. Nevím proč, ale byl jsem si jistý.
 

- Máš někdy sny o krasobruslení?
Brian: Ano! Někdy mívám sny, že skočím v jízdě 3 čtverné skoky, nebo kombinaci 4-4. Je to krásný sen (smích), ale jenom sen!
 

- Kdy se ten sen stane pravdou?
Brian: Nevím.
 

- Na OH?
Brian: proč ne?! Nevim! Doufám!!! (smích)

Zdroj: Blog.lide/M.ikko/

Desing by Cominick
Webmaster:
Cominick
e-mail: webmaster@brian-joubert.wz.cz