wz

MENU

Home
Profil
Články
Seznam hudby
Výsledky
Plán sezóny

Prostor pro Vás
Wallpapery
Fotogalerie

Fan-club
Odkazy
GuestBook

Audio/video
Jak stahovat?

PočítadloBanner

Logo těchto stránek

Forum - Brian Joubert


"Jeden má, dva mu zbývají"

Brian Joubert, 3-násobný mistr Francie, po zisku stříbra na ME 2003, krasobruslařskému světu vzkázal: "Příští rok budu mistrem Evropy, poté mistrem světa a v roce 2006 ukončím amatérskou kariéru jako olympijský vítěz." První titul už má, další dva mu ještě scházejí.

Brian Joubert Poté, co loni Plushenkovi sebral evropský titul se zdálo, že jeho plán je dokonale načasovaný. Ovšem letos úřadující vicemistr světa po prvním místě v Grand Prix Skate Amerika skončil až 5. na Grand Prix Final. Stejně jako jeho největší soupeř Plushenko, Brian narozdíl od dalších špičkových bruslařů, v pohodě zvládá čtverné skoky. Na poslední chvíli se před ME dokázal vzpamatovat a v těsném souboji získat stříbro. Plushenko získal svůj čtvrtý evropský titul rozdílem pouhých 3 bodů. Za měsíc se oba bruslaři opět utkají, ovšem Plushenko bude mít výhodu domácího prostředí, jelikož se MS poprvé koná v Moskvě.

Kathleen: "Na ME jsi ztratil titul kvůli necelým 3 bodům a opět získal stříbro. Co si myslíš o výsledcích?"
Brian: "Letošní sezóna pro mě není jednoduchá. Týden před ME jsem změnil trenéra, ukončil jsem spolupráci s Laurentem Depouilly a vrátil se ke své bývalé trenérce Veronique Guyon. Do Turína jsem přijel s velkým sebevědomím. Cítil jsem se velmi dobře. Nevím přesně proč, ale myslím si, že změna trenéra mi zlepšila náladu. S Laurentem bylo vše velmi složité. Psychicky jsem se během ME cítil lépe, skoky byly jistější, vše se zdálo v pohodě, což pro mě bylo velmi důležité, protože jsem chtěl zajet dobrý závod."

K.: "Kdo tě bude trénovat před OH?"
B.: "Veronigue Guyon, tak jako za starých časů. Po MS mám příležitost bruslit v show "Stars on Ice". V květnu jedu opět do Simsbury za Tarasovou, Yagudinem a Platovem."

K.: "Letos jsi měl problémy se svými programy, obzvlášť s volnou jízdou, při které jsi občas vypadal nejistě. Jak jsi je vyřešil?"
B.: "KP je podle mě dobrý. Trochu jsme pozměnili kroky a piruety, ale vcelku mi KP vyhovoval. S VJ je to o něčem jiném. Začátek byl pro mě moc složitý, ale jinak se mi nápad líbil. Trochu jsme upravili doprovod a kroky. Jednoduše jsem si na začátku sezóny nebyl tímto programem moc jistý. Nebyl jsem na to psychicky připravený. Také skoky nebyly na vhodném místě, a proto jsme program pozměnili. Také spojovací prvky mi nevyhovovali, proto je můj bývalý trenér Laurent(Depouilly) a poradce Didier Gailhauguet (bývalý prezident fr. federace) nahradili. Samozřejmě jsem to vše probral i s Tatianou Tarasovou. Řekla mi: "Program ti musí sedět, pokud chceš něco změnit, udělej to." Mimochodem, tento týden měla Tarasova narozeniny. Popřál jsem jí alespoň telefonicky. Už se nemůžu dočkat až s ní a Alexeiem budu opět trénovat. Spolupracuji také s Evgeny Platovem. Evgeny má velmi originální nápady a to je přesně to, co potřebuji."

Brian Joubert K.: "Během krátké doby se z tebe ve Francii stala celebrita. Jak to ovlivnilo tvůj život?"
B.: "Je to radost. Loni jsem vyhrál Evropu a byl druhý na MS a to můj život hodně změnilo. Ve Francii jsem natolik známý, že mě dokonce lidi zastavují na ulici a žádají autogram nebo se chtějí vyfotit. Je to milé, libí se mi to. Dokonce mě lidi zvou do televize. Je to velmi zajímavá práce a zatím to nemá vliv na trénink. Je mi dvacet, energie mám dost."

K.: "Zúčastnil jsi se velmi známé show "Pevnost Boyard". Kde ještě jsi se objevil?"
B.: "Zrovna včera jsem dělal rozhodčího v nové televizní show. Je to skvělý pořad, ve kterém francouzské celebrity soutěží v tancích. 12 celebrit tvoří 6 tanečních párů, mají jeden týden na to, aby se naučili tanec, který musí předvést v přímém přenosu a poté jsou hodnoceny rozhodčími. Je to soutěž, ovšem všude panuje skvělá atmosféra, žádný stres, jde hlavně o to, dobře se pobavit. To platí pro všechny, rozhodčí, soutěžící i diváky. Tančí se vše - tango, salsa, disco, hip-hop... vše na co si vzpomenete. Tance se hodnotí známkami od 4 do 10 bodů."

K.: "Dal jsi někomu perfektní 10?"
B.: "Ano, jednou. Dal jsem 10 tanečnímu páru, který tančil disco. Byli velmi dobří a bylo na nich vidět, že si to opravdu užívají. Při tangu jsme si hned vybavil tance na lede. S hodnocením jsem neměl problémy, opravdu jsem si to "na druhé straně" užil."(smích)

K.: "Co dalšího děláš v těchto dnech, když máš volno? Stále tě zajímají motorky?"
B.: "No, v Poitiers v zimě sice nesněží, ale je celkem chladno a často prší. Na motorku to opravdu není. Ovšem našel jsem řešení.(smích) Koupil jsem si sportovní automobil. Před MS hlavně trénují, odpočívám, trénuji, odpočívám a občas jedu do Paříže a účastním se televizních show a společenských akcí."

K.: "Za pár dní se utkáš s Evgeni Plushenkem o světový titul na jeho vlastním ledě. Reálně, pokud Plushenko zajede čistě, myslíš si, že ho se svým programem můžeš porazit?"
B.: "Vím, že to bude velmi složité. Před 2 lety jsem bruslil na GPF v St. Petersburgu, vůbec není jednoduché v Rusku soutěžit. Obzvlášť pokud je tvým největším soupeřem Rus. Jedu do Moskvy, a pokusím se zajet co nejlépe. Chci dostat Plushenka pod tlak, uvidíme, co se stane. Pokud se mi ho podaří porazit na jeho vlastnim ledě, bude to fantastické."

K.: "On má však velmi silný program, obzvlášť jeho krokové řady jsou skvělé. Pokud oba zajedete čistě, má VJ "1492" na to, aby bodově překonala VJ "Gotfather"?"
B.: "Určitě! Na začátku sezóny byl Plushenko nepřekonatelný a já jezdil špatně. Pak na ME Plushenko nebyl tak dobrý a já byl lepší. Vyhrál jsem KP a to mu jeho cestu za titulem zkomplikovalo a vyhrál rozdílem pouhých 3 bodů. Přiznávám, že porazit ho nebude jednoduché, ale pokud zajedu dobře, je to možné. Jeho program se mi velmi libí, doprovod je velmi dobrý, ovšem v programu má hodně přestávek a nikdy jsem nijak zvlášť nestudoval jeho choreografii. Jeho krokové řady nejsou zas až tak složité, jak se na první pohled zdá. Hodně používá ruce a tělo, čímž vytvoří dojem, že jeho krokové pasáže jsou obtížné. Také jeho skoky nejsou to, co bývaly. Jsme dva různí bruslaři s odlišným stylem bruslení. Pro mě jsou nejdůležitější OH. Chci ho porazit hlavně v Turíně."

K.: "Zmínil jsi, ze Plushenko je velmi dobrý bruslař a závodník. Kdo ještě ze současných bruslařů tě zaujal?"
B.: "Líbí se mi Johnny Weir, Jeffrey Buttle a Emanuel Sandhu. Libí se mi jejich bruslení. Obdivuji hlavně kvalitu bruslení. Věřím tomu, že pokud Sandhu zajede perfektní čistý program, bude z něho mistr světa. Proč? Protože má velmi dobré piruety, skvělý skluz a vůbec celkově výborně bruslí. Jeho jediným problémem je, že pod tlakem chybuje."

Brian Joubert K.: "Nedávno se na tebe snesla vlna kritiky za to, ze se ti nelíbí "zženštilé" bruslení některých soupeřů a také za názor, ze čtverák [který ty narozdíl od většiny závodníků ovládáš] je nedoceněný."
B.: "Mě osobně se líbí "mužné" bruslení, pokud jde o soupeře, je mi jedno, na co a jak jezdí. Vždy se mi líbil styl Alexeie Yagudina či Elvise Stojka. Co se týče nového systému hodnocení, ano, během Trophée Bompard (kde Joubert skončil druhý) jsem byl zklamaný, ne výsledky, ale tím, ze za čtverný skok jsem dostal mnohem méně bodů, než v kolik jsem doufal. Tehdy vyhrál Johnny Weir a zlato si zasloužil. Byl to dobrý závod, ale zdá se mi, ze teď je výhodnější skákat technicky jednodušší skoky a sbírat body, protože pokud risknete čtveráka a spadnete, bodová ztráta je vysoká. A to podle mě není fér. KP mi tenkrát moc nevyšel a přesto, že jsem pak VJ vyhrál, na celkové prvenství to nestačilo. S výsledky souhlasim, Johnny Weir je můj kamarád. V létě jsem spolu trénovali. Měl jsem možnost vidět ho při tréninku a to mě donutilo trénovat poctivěji. Oba jsme si navzájem pomohli. Aspoň doufám!"

K.: "Viděl jsi, že by Johnny trénoval čtverný skok?"
B.: "Letos v létě ne, to ovšem neznamená, že ho neumí. V létě je velmi těžké skákat čtveráky, protože sezóna teprve začíná. Viděl jsem ho skákat 3-3-3 kombinaci, což je něco, co já už se nenaučím."

K.: "Který z letošních závodů jsi si užil nejvíce?"
B.: "Přesto, že jsem na Skate America získal zlato, nejvíce jsem si užil ME. Konečně jsem nemusel poslouchat to, jak moc jsem podobný Alexeiovi, což je pro mě velmi důležité. Předtím si všichni stěžovali, že ho napodobuji, ovšem na letošním ME jsem už tuto kritiku neslyšel. Nechci být jako Alexei. Libí se mi jeho styl, ale nechci být považován za jeho klon."

K.: "Když jsi měl tolik problémů se svou VJ "1492" [kostým, doprovod, choreografie] proč si jednoduše neoprášil "Matrix"?"
B.: "Matrix" je výborný program, zvládnout "1492" nebylo jednoduché. Při tréninku jsem se musel naučit mnoho nového. "Matrix" a "1492" jsou velmi odlišné. Pro mě, jako bruslaře, je velmi důležité měnit styl - hudbu, pohyby, choreografii. Nechci se opakovat. Chci umět dobře bruslit na cokoliv. Jsem velmi mladý, je mi 20, stále se mám co učit."

K.: "Už jsi přemýšlel o tom, na co pojedeš na OH?"
B.: "Už zvažujeme hudební doprovod. Chci oslovit Maxima Rodriguese. Maxim dříve spolupracoval s Phillipem Calderonem a Stanickem Jeanettem. Rád bych jel na hudbu podobnou "Matrixu", ještě ale nemám jasno. Uvidíme, co se stane. Možná pro mě Maxim složí něco na zakázku."

K.: "V roce 2006 ti bude 21 let, což je na hranici zdánlivě "magického věku" všech předešlých šampiónů."
B.: "21 je skvělý věk pro účast na OH. Slyšel jsem o tom, že s OH je spojena kletba! A to, že už dlouho žádný z úřadujících mistrů světa OH nevyhrál. Ovšem já chci odjet z Moskvy jako šampión a pokud se mi to podaří, nenechám se kletbou ovlivnit. Podle mě je možné vyhrát obojí - MS i OH. Doufám, že to budu já, komu se to po tak dlouhé době podaří. Samozřejmě pokud v Moskvě vyhraje Plushenko, kletba je na něm (smích).

K.: "V minulosti jsi nafotil par provokativních fotek, nedávno jsi se vyfotil pro jeden magazín se svou přítelkyní Letitii, loňsku miss Francie. Myslíš si, že to byl dobrý nápad?"
B.: "Byla to chyba. Byl to nápad jejího agenta. I když jsem z toho od prvopočátku nebyl nadšený, nakonec jsem s tím souhlasil. Nerad na veřejnosti mluvím o svém soukromí. Jsem radši když se mluví o mém bruslení, ne o mém milostném životě. Souhlasil jsem s focením, ale nechtěl jsem fotky zveřejnit. Náhle jsou fotky nejen v magazíně, ale i na netu, všude. Nemám z toho zrovna radost. Příště poslechnu svůj instinkt. Udělal jsem to pro Letitii."

Brian Joubert K.: "Jak vážně je to mezi tebou a Letitií?"
B.: "Letita žije v Paříži, já v Poitier. Vídáme se jen občas. Oba máme velmi nabytý program. Nejsme zasnoubeni a na svatbu vůbec nemyslím. Na ženění jsem příliš mladý."

K.: "Poté, co Didier přišel o post ředitele francouzské federace, ti fr. federace začala dělat problémy. Jak to v současné době mezi tebou a fr. federaci vypadá?"
B.: "Bylo to velmi nepříjemné. Ovšem vše jsme nakonec vyřešili. Nemám problém se současným ředitelem Tourinem, ale s Randierem. Ten bez mého vědomí poslal Alexeiovi (Yagudinovi) dopis s tím, že jeho služby nebude nadále potřebovat, jednoduše mu dal padáka. Jeho chování mě velmi překvapilo, a tak jsem s ním přestal spolupracovat. Nyní jednám pouze s Tourinem a vše je OK. Někteří lidé mají problém s mou matkou a Gailhageutem. Nelibí se jim, že jsou v mém týmu. Gailhaguet mi během mé kariéry velmi pomohl, proto s ním hodlám i nadále spolupracovat. Co se týče dopisu, který byl poslán Alexeiovi, dodnes mi nikdo nevysvětlil, proč k jeho napsání došlo."

K.: "Kdo, samozřejmě kromě tebe, má šanci získat medaili na OH v Turíně?"
B.: "Samozřejmě Evgeni. Má plno zkušeností, je to světový šampión, skvělý bruslař a má perfetní choreografii. Ovšem poslední dobou má problémy se skoky. Na ME to na něm nebylo tolik znát, ale nedávno jsem s ním viděl dokument v televizi, kde mluvil o tom, že má problémy se zády a koleny, a proto má problémy s některými skoky a piruetami. Stéphane Lambiel, protože má skvěle piruety a skvělou techniku bruslení. Stále má problém s trojitým axelem, ale umí skákat 4toeloop. Sandhu, Buttle, Weir jsou také výborní bruslaři, jediné co je drží vzadu je čtverný skok. Pokud se jim podaří čtverák do OH natrénovat, budou nebezpeční, nejen pro mě, ale i pro Plushenka."


převzato z volny.krasobrusleni

Desing by Cominick
Webmaster:
Cominick
e-mail: webmaster@brian-joubert.wz.cz