wz

MENU

Home
Profil
Články
Seznam hudby
Výsledky
Plán sezóny

Prostor pro Vás
Wallpapery
Fotogalerie

Fan-club
Odkazy
GuestBook

Audio/video
Jak stahovat?

PočítadloBanner

Logo těchto stránek

Forum - Brian Joubert


Profil

Brian Joubert na ISU

Datum narozeni  

20. září 1984

Místo narození  

Poitiers, Francie

Výška / váha  

1,79m / 74 kg

Bydliště  

Poitiers, Francie

Klub  

CSG Poitiers

Trenér  

Andrei Berezintsev

Choreograf  

Nikolai Morozov

Dřívější trenér  

Laurent Depouilly, Véronique Guyon-Desgardins

Bruslit začal  

ve 4 letech

Koníčky  

Bowling, bruslení

Brian a bývalá trenérka Véronique Guyon-Desgardins

Brian objevil led, když mu byly pouhé 4 roky. Následoval tak své 2 sestry. Chtěl dělat hokej, ale matka mu ukázala lekce krasobruslení a jemu se to zalíbilo

Je to Véronique Guyon-Desgardins, která ho objevila a vše naučila. Získal "vstupenku" na Evropu v Lausanne s bronzovou medailí z Nationals. "Je to bez tlaku a jiných ambicí než ten, kdo byl 10. v Evropě a 1. ve Francii" -Brian když přijel do Lausanne.

Po dobré kvalifikaci (2. ve skupině po Alexandru Abtu) a velmi dobrém krátkém programu (3. místo) si udržel třetí místo, takže dostal místo vedle Rusů Alexeie Yagudina (1. místo) a Alexandra Abta.
"Co se stalo? Je to můj první šampionát a mám bronz. Je to bláznivý. Loni jsem se díval na Alexeie v televizi a teď jsem tady, bruslím s ním, s mým idolem."

Přirozeně, Brian dostal místo v Salt Lake City a na OH. Když se zeptáte proč je tady, on odpoví: "Pro slavnostní zahájení. Když jsem vstoupil na stadion, řekl jsem si: "Jsem tady, jsem na OH!" a bylo to krásnější, než v mých snech." Skončil na 14. místě.
Když přišel svět v Naganu, skončil 13.

Sezóna 2002-2003 byla pro Briana potvrzení. Po brilantním vítězství ve Skate Americe, 1. místě v National, stříbrný v Evropě - Malmöre, bronzu v GPF a 6. místě ve Světě - Washington, si Brian zajistil místo ve French Tour - "Les Etoiles de la Glade."

Sezóna 2003-2004 začala pěkně. Po vítězství v Masters v Colmar, to je druhé míst v Cup of China. Po Masters vyměnil trenéra Véronique a trénoval s Laurent Depouilly. Po Lalique Trophy, kde skončil 4. se začal učit od Alexeie Yagudina, který se přidal do jeho týmu a začal ho trénovat.  
Po 4. místě v NHK trophy, Brian nemusel projít kvalifikací na GPF. Přišel se 7. místem a jako první náhradník. Vznikl Briancon, když vyhrál podruhé National title, po excelentním  krátkém programu a hrůzu nahánějícím volném programu, s Alexeiem skončil první v soutěži.
Po dobré kvalifikaci, vyhrál skupinu, s vynikajícím krátkým programem, skončil druhý za Plushenkem, po skvostném volném programu vyhrál první Evropský titul!! Po čtyřech letech se usadil na trůnu někdo jiný, než Rus.
Zakončil sezónu 2. místem v Mistrovství světa, za Plushenkem. Sezónu ukončil ve French tour.

Sezónu 2004-2005 začal prvním místem v národní soutěži.  Později vyhrál podruhé America Skate, po těžkém krátkém programu (upadl), vyhrál France Nationals. Následně skončil páty v Grand Prix Final.
Po nádherném krátkém programu a těžkém volném programu, skončil v Evropě na 2. místě, za Plushenkem. Na mistrovství světa v Moskvě po krátkých programech skončil druhý, za Stéphanem Lambilem a Plushenka nechal za sebou. Plushenko nakonec Svět vzdal ze zdravotních problémů. Brian nakonec skončil až na 6. místě. Vyhrál Lambiel s náskokem skoro 17 bodů na Jeffreym Buttleem a Evanem Lysackem.

Jeho největší cíl: vyhrát ME, MS a OH!
Dosud nejhezčí vzpomínka: přehlídky při otevírání OH.
Nejlepší prvek: skok! se čtyřmi rotacemi, pokud to jde... Loop byl jeho nejlepší skok, nyní raději  kombinuje trojitý flip. Kromě skoků, další prvek je míšení stylů, protože "Když to děláte dobře, necítíte nikdy led".
Plány na budoucí kariéru: Poté, co vyhraje Olympijské hry v Turíně v roce 2006, skončí v kategorii mužů a najde si partnerku. S tou pak v roce 2010 vyhraje zlato na olympijských hrách v kategorii sportovních dvojic.

Převzato z of. stránek

Desing by Cominick
Webmaster:
Cominick
e-mail: webmaster@brian-joubert.wz.cz